Zapraszamy na wspaniałego LARPa w Zamościu

Zapraszamy na wspaniałego LARPa w Zamościu ❤️
Więcej info poniżej ?
“Już jutro zaczynamy drugą odsłonę projektu Wspólne Dziedzictwo – Wspólne Pasje. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w 2022, odwiedzimy 11 miejsc, w których poprowadzimy dwudniowe zajęcia. W tym roku skupimy się nauce tworzenia historycznych i edukacyjnych #larpów. Tematem przewodnim będzie zaś epoka jagiellońska i polsko-litewska unia. Powodem do tego jest 450 rocznica śmierci Zygmunta Augusta!
??????
Plan zajęć:
? DZIEŃ PIERWSZY – wprowadzenie do projektu i rozgrywka w larpa “Unia Lubelska”
? DZIEŃ DRUGI – warsztaty z tworzenia własnych larpów na bazie naszej karty pracy
Przed nami arcyciekawe tournée, w czasie którego pokonamy kilka tysięcy kilometrów. Jeśli macie ochotę dołączyć do spotkania, w którymś z miejsc, to koniecznie dajcie nam znać w komentarzu poniżej. Przekierujemy Was do gospodarza.
TERMINY:
? 2-3 czerwca, SIERAKÓW Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie (woj. wielkopolskie) 14:00-18:00 i 12:00-16:00: https://www.facebook.com/events/690253495394373/690253505394372/?ref=newsfeed
? 6-7 czerwca, LUBACZÓW Muzeum Kresów w Lubaczowie (woj. podkarpackie) 11:00-16:00 i 09:00-14:00
? 8-9 czerwca ŻÓŁKIEWKA Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce (woj. lubelskie):
?❗ 10-11 czerwca ZAMOŚĆ Towarzystwo Szabli i Miecza (woj. lubelskie)❗
? 11-12 czerwca BUSKO-ZDRÓJ Ponidziańskie Stowarzyszenie “Tukidydes” (woj. świętokrzyskie): 17:00-21:00 i 10:00-14:00
Jeśli chciałbyś wzmocnić swoje kompetencje w zakresie popularyzacji dziedzictwa RZECZPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW, poznać innych pasjonatów epoki i podziałać dla lokalnej społeczności, to projekt #WspólneDziedzictwo_WspólnePasje jest właśnie dla Ciebie.
A jeśli nie pasują ci wspomniane miejsca, to:
? W tym roku pojawimy się jeszcze w Warszawie (Беларускі Дом у Варшаве), Krakowie (Klub Ukraiński w Krakowie – Fundacja Zustricz, Fundacja Ormiańska – Armenian Foundation – Հայկական Հիմնադրամ, Fundacja Tradycji Miast i Wsi) oraz Niepołomicach (Pola Chwały).
? Zgłoś się do nas, dołącz do sieci partnerskiej i zorganizujmy wspólnie cały cykl warsztatów w Twojej miejscowości.
kontakt@pospoliteruszenie.net lub tel. 660 730 930
***
Newsletter jest częścią zadania #WspólneDziedzictwo_WspólnePasje realizowanego w ramach programu “NOWE FIO” dzięki wsparciu ze środków Narodowego Instytutu Wolności.”