“Czas na fantastykę” odcinek 7 – Alicja Janusz

Czy słyszycie już pierwsze dźwięki lutni?

Alicja z zawodu jest tłumaczem, ukończyła lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2016 roku w pokonkursowej antologii „Na nocnej zmianie” nakładem Fabryki Słów ukazało się jej debiutanckie opowiadanie „Tarantela dla głupców”. Rok później Wydawnictwo Adam Marszałek opublikowało jej samodzielną książkę „Ballady ze spalonego traktu”. Z bardami zadaje się nie tylko na kartach powieści, każdą wolną chwilę spędza z lutnią w ręku, który to instrument wiąże ją też ze środowiskiem rekonstrukcji historycznej. Opowiadania Alicji możecie także znaleźć w darmowych antologiach wydawanych przez Fantazmaty.

Alicję gościliśmy na Zamojskich Spotkaniach z Fantastyką edycja 16.

Tagi: , ,