Konkurs Literacki „U nas za stodołą – Rok 1920 między Zamościem a Roztoczem” Edycja IV

Wszystkich miłośników składnia ze sobą literek zapraszamy do kolejnej edycji konkursu literackiego „U nas za stodołą”!

Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania fantastycznego, science-fiction lub horroru, którego fabuła rozgrywać się będzie na polskiej wsi. W tym roku organizatorzy dodali podtytuł: „Rok 1920 między Zamościem a Roztoczem”. Setna rocznica wojny polsko-bolszewickiej, obrony Zamościa i bitwy pod Komarowem stworzą autorom doskonałe tło do snucia opowieści, ale nie jest to warunek obowiązkowy, tematem wiodącym są wciąż legendy i opowieści wiejskie.

Prace należy nadsyłać do dnia. 30 maja 2020 roku.
Do wygrania nagrody rzeczowe oraz publikacja w tomiku pokonkursowym.
Wszystkie szczegóły konkursu dostępne są na stronie www.pilipiuk.com w zakładce: fundacja.
Organizatorem konkursu jest Fundacja “Ku Przeszłości” , a wspierają ją Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego, Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok” oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 

„Czytanie książek to odkrywanie nowych historii, które skłaniają nas do przemyśleń, refleksji, ale także do uśmiechu i nadziei. Trwałym świadectwem i śladem obecności w nas przeczytanych stron są cytaty, które bardzo często pozostają z nami na długi czas, jak choćby ten:
“– Medycy gadają, że od palenia można nawet umrzeć.
– No, jak cię palą na stosie, to niewątpliwie.”
A. Pilipiuk „Zagadka Kuby Rozpruwacza”

Bywa tak, że pod wpływem przeczytanych książek budzi się w nas potrzeba opowieści. Nasze wspomnienia czy marzenia ukrywają historie, często na tyle intymne i własne, że nieopisane. Pozwólcie ponieść się tym wewnętrznym opowieściom. Doskonałą ku temu okazją jest udziału w IV edycji konkursu literackiego pt. „U nas za stodołą – Rok 1920 między Zamościem a Roztoczem”, którego współorganizatorem jest Książnica Zamojska. Twórcom konkursowych opowiadań życzę, aby pozostawili po sobie jak najwięcej świadectw i śladów.”
Piotr Bartnik
Dyrektor Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu

 

„Marek Farfos wraz z Andrzejem Pilipiukiem stworzyli konkurs, który w świecie miłośników fantastyki jest ceniony i popularny. „U nas za stodołą” jest wspaniałym miejscem dla debiutu nowej fali fantastycznych pisarzy.”
Artur Harasim
ZSK „Czerwony Smok”

 

„Niesamowitość tomików U nas za stodołą polega na tym że zabierają nas w miejsca dobrze nam znane, a jednocześnie ukazujące ich inne mroczne oblicza.”
Katarzyna Kuśmierczuk
Wiceprezes ZSK „Czerwony Smok”

Tagi: , ,