Michał Gołkowski gościem specjalnym ZSzeFu 17!

Meesha zna już chyba każdy, kto odwiedził ZSzeF w ostatnich latach, w tym roku również usłyszymy jego prelekcje i zbierzemy podpisy na nowych (lub mniej nowych) książkach!
Michał “Meesh” Gołkowski urodził się w 1981 roku w Sochaczewie. Jest pisarzem znanym min jako twórca powieści osadzonych w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a – “Ołowianego świtu”, “Drogi donikąd” czy “Drugiego brzegu”. Niespełna dwa lata później stworzył uniwersum „Stalowych Szczurów” – opowieść o losach żołnierzy w alternatywnej historii Pierwszej Wojny Światowej. Nie grzeszy brakiem pomysłów. Na świat wypuścił także trzy tomy „Komornika” – książkę łączącą wątki biblijno-apokaliptyczne z nasyconą, wartką akcją i fantastyką. Warto wspomnieć także o rozpoczętej już serii „Siedmioksięgu Grzechu”. Z wykształcenia jest lingwistą. Pasjonuje go historia wojskowości. Na co dzień zajmuje się tłumaczeniami kabinowymi z polskiego na angielski i rosyjski. Zafascynowany historią Czarnobyla i polityką wschodnią. Uznaje siebie za introwertyka i mizantropa oraz samotnika, czemu przeczy za każdym razem, kiedy go spotykamy. 

Tagi: , , ,