Alicja Janusz gościem 16. Zamojskich Spotkań z Fantastyką!

Z zawodu tłumacz, ukończyła lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W polskim fandomie działa od lat z ramienia Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”. W 2016 w pokonkursowej antologii „Na nocnej zmianie” nakładem Fabryki Słów ukazało się jej debiutanckie opowiadanie „Tarantela dla głupców”. Rok później Wydawnictwo Adam Marszałek opublikowało jej samodzielną książkę „Ballady ze spalonego traktu”. Z bardami zadaje się nie tylko na kartach powieści, każdą wolną chwilę spędzając z lutnią w ręku, który to instrument wiąże ją też ze środowiskiem rekonstrukcji historycznej. Alicja zawita na Zamojskie Spotkania z Fantastyką z książką „Ballady ze spalonego traktu”, której bohaterowie nie raz i nie dwa przemierzają zamojskie trakty.

Tagi: , , , ,