Czwartki na planszy

Czwartki na planszy to seria cotygodniowych, wakacyjnych spotkań mających na celu zainteresowanie młodzieży „grami bez prądu”.
Wśród udostępnianych gier będą takie tytuły jak: rozwijająca umiejętności taktyczne Neuroshima Hex, wymagający uruchomienia wyobraźni Dixit oraz zręcznościowy Jungle Speed i wiele, wiele innych.

W ramach rozgrywek będzie można przybliżyć sobie zasady wielu gier, poznać nowych ludzi, nauczyć się gry zespołowej, poszerzyć umiejętności logiczne i strategiczne oraz, co najważniejsze, miło spędzić czas.

Taktyczne Wtorki

„Taktyczne Wtorki” to nazwa serii wakacyjnych spotkań mających na celu zainteresować ludzi bitewnym hobby. W ramach wydarzenia będzie można uczestniczyć w pokazach wielu gier bitewnych: najpopularniejszego w Polsce Warhammera 40.000 (oraz jego różnych wariantów), znanego fanom Tolkiena Władcy Pierścieni, futurystycznego Infinity, umiejscowionej w legendarnym uniwersum Star Wars X-Wing. Oprócz pokazów będzie można także nauczyć się zasad każdej z gry (uczestnicząc w rozgrywkach w rożnym stopniu), a także zapoznać się z cennymi wskazówkami dotyczącymi rozpoczęcia zbierania i grania swoją własną armią.

Wydarzenie w ramach programu “SOS dla młodzieżowych inicjatyw”.

Czwarta Stacja Kreatywna. Dofinansowano ze środków Miasta Zamość

Tam i z powrotem
spotkania z RPG

Tam i z powrotem spotkania z RPG – to cykliczne odbywające się podczas lipca 2016 roku (cotygodniowe) spotkania dla młodzieży promujące aktywne spędzanie czasu przy Grach Fabularnych. Na spotkaniach zostały zaprezentowane różne rodzaje i formy gier RPG. Przeprowadzone zostały warsztaty z pisania scenariuszy RPG, warsztaty tworzenia kostiumów do Larpów (odmiana RPG połączona z sztuką teatralną), przeprowadzone pokazowe sesje oraz prezentacje różnych systemów.

Projekt zrealizowany w ramach Stacji Kreatywnej Piątej.