?Fantastyczny Zamość nadchodzi wielkimi krokami.

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego zaprasza na trzy fantastyczne dni (11-13 sierpnia 2022 roku) w fantastycznym mieście z fantastycznymi ludźmi. Zobaczymy korowód bajkowych postaci, zagramy w wielkoformatowe gry planszowe, weźmiemy udział w czytaniu performatywnym, prelekcjach i spotkaniach autorskich. Wydarzenie odbędzie się na Rynku Wodnym w Zamościu przy Letniej Czytelni Książki i Prasy, czyli bibliotece plenerowej Książnicy Zamojskiej. „Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”
?W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zapraszamy do biblioteki na Kamienną 20. Festiwal współtworzony jest z udziałem Fundacji „Ku Przeszłości”, Zamojskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Czerwony Smok”, Stowarzyszenia Turystyka z Pasją, Fundacji Banina, Niepublicznego Przedszkola Słoneczko i Bursy Międzyszkolnej nr 2. Patronat medialny nad Festiwalem sprawują: Polskie Radio Lublin, Tygodnik Zamojski, Nowy Kurier Zamojski, Gazeta Akademicka Skafander i portal roztocze.net.
⚔️Szczegółowy program: ⚔️
?11 sierpnia 2022
10.00-11.00 – Korowód Fantastycznych Postaci (bajecznie kolorowe przedszkolaki) – spacer po zakamarkach Starówki, prow. Dominika Lipska – Stowarzyszenie Turystyka z Pasją
11.00- 16.00 – Wielkoformatowe Gry Planszowe – Rynek Wodny Zamość
?12 sierpnia 2022
15.00-16.30 – Starzyzna – czytanie performatywne powieści Stefana Dardy wg scenariusza Marty Fortowskiej – Zamojskie Studio Teatralne, Fundacja Banina z Warszawy, Teatr Syrena w Staszowie
16.30-17.00 – Gutkowe dykteryjki – prelegent Marcin „GUTA” Kuźma
17.00-18.00 Fantastyczne marki i zakamarki, czyli Państwo Zamojskie – spotkanie z Bogdanem Nowakiem, prow. Eliza Leszczyńska-Pieniak
?13 sierpnia 2022
12.00 – Mroźne historie i fantastyczne podania z regionu – opowieści Daniela Mroza
13.00 – Patologiczny Wodnik w Fantastycznym Zamościu – spotkanie autorskie z Michałem Gołkowskim, prow. Artur Harasim
14.00 – Ballady ze spalonego traktu albo Zamojska Fuga – spotkanie autorskie z Alicją Janusz, prow. Marek Farfos Fundacja „Ku Przeszłości”
15.00 – Źródła fantastycznych inspiracji – spotkanie autorskie z Grzegorzem Wielgusem prow. Katarzyna Kuśmierczuk
16.00 – Ojciec Jakuba Wędrowycza w Mieście Idealnym – spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem, prow. Marek Farfos Fundacja „Ku Przeszłości”
15.00-18.00 – Games room – Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok”

 

Tagi: , , , , , ,