Andrzej Pilipiuk w Zamościu!

Autor sagi o egzorcyście-bimbrowniku Jakubie Wędrowyczu, kolejny raz odwiedzi swoich fanów w Zamościu!
Andrzej Pilipiuk to człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.
Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.
Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.

Warto także wspomnieć, że Andrzej odwiedził Perłę Renesansu już nie raz min pięciokrotnie był gościem specjalnym Zamojskich Spotkań z Fantastyką. Ostatnio mogliśmy posłuchać jego prelekcji podczas 15. Zamojskich Spotkań z Fantastyką w 2017 roku. Był również gościem Książnicy Zamojskiej w maju 2017 roku.

Podczas listopadowego spotkania z autorem będziemy mogli wysłuchać jego prelekcji „Kartograficzne przygody- geografia lądów nieznanych” o godzinie 16:30, a o 17:30 dowiemy się wszystkiego o naszych ulubionych bohaterach podczas spotkania autorskiego.

Na spotkanie zaprasza Fundacja „Ku Przeszłości”, Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok” oraz Książnica Zamojska.
Z Andrzejem widzimy się:
Dnia: 30.11.2019
Godz: 16:30
lokalizacja: Książnica Zamojska ul. Kamienna 20 (Pietro 2 poddasze –galeria EX LIBRIS)
Wstęp Wolny!

Tagi: , , , , ,