Andrzej Pilipiuk kolejny raz na ZSZeFie!

Andrzej Pilipiuk (ur. 1974) – człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.
Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.
Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.
Andrzej odwiedził nasz konwent już czterokrotnie (ZSzF II, ZSzF III, ZSzeF IV, ZSZeF VII) co czyni go najczęściej odwiedzającym Gościem specjalnym Zamojskich Spotkań z Fantastyką. (dogania go Michał Gołkowski i Łukasz Kiełbasa).

Tagi: , , ,