Michał Gołkowski ponownie na ZSZeFie!

Kolejnym gościem specjalnym, którego mamy przyjemność przedstawić jest Michał Gołkowski! Meesha zna już chyba każdy, kto odwiedził ZSzeF w ostatnich latach, w tym roku również usłyszymy jego prelekcje i zbierzemy podpisy na nowych (lub mniej nowych) książkach!

Michał “Meesh” Gołkowski urodził się w 1981 roku w Sochaczewie. Jest pisarzem znanym przede wszystkim jako twórca powieści osadzonych w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a – min. “Ołowianego świtu”, “Drogi donikąd” czy “Drugiego brzegu”.Niespełna dwa lata później stworzył uniwersum „Stalowych Szczurów” – opowieść o losach żołnierzy w alternatywnej historii Pierwszej Wojny Światowej.Nie grzeszy brakiem pomysłów. Właśnie wypuścił na świat drugi tom swego „Komornika”. Książkę łączącą wątki biblijno-apokaliptyczne z nasyconą wartką akcją i fantastyką. Z wykształcenia jest lingwistą. Pasjonuje go historia wojskowości. Na co dzień zajmuje się tłumaczeniami kabinowymi z polskiego na angielski i rosyjski. Zafascynowany historią Czarnobyla i polityką wschodnią. Uznaje siebie za introwertyka i mizantropa oraz samotnika, czemu przeczy za każdym razem, kiedy go spotykamy.

 

Tagi: , , ,